1 grudnia, 2021

Bal andrzejkowy

Andrzejki to doskonała okazja do wspólnej zabawy oraz do przypomnienia sobie, co znaczy tradycja czy wróżba. We wtorek w naszym przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. W tym dniu każde dziecko mogło przebrać się za dowolną postać baśniową, bajkową, filmową czy historyczną. Przedszkolaki – poprzez włożenie stroju np. strażaka czy policjanta – upodobniły się do osób wykonujących te zawody. Wszyscy bawiliśmy się w rytm muzyki, towarzyszyły nam również wróżby dotyczące tego, co czeka dzieci w przyszłości lub jaki zawód będą wykonywać. Przepowiedniom towarzyszył świetny nastrój i ogromne poczucie humoru. Dzieci przyjmowały swoje wróżby z uśmiechem na twarzach, wiedząc, że chodzi tu głównie o dobrą zabawę i przeniesienie – chociaż na kilka chwil – w świat magii.