Close

1 marca, 2022

Jaszczur & Przyjaciele w przedszkolu

Ponownie nasze przedszkole odwiedzili Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Przedstawili dzieciom bardzo ciekawe instrumenty muzyczne. Na początek pokazu obejrzeliśmy bęben szczelinowy oraz to, jak się
na nim gra. W drugiej kolejności mogliśmy podziwiać udu – instrument z Indii wyglądem przypominający wazon. Kolejnymi instrumentami muzycznymi, jakie mogliśmy podziwiać były sprężyna, płynny trójkąt i przypominająca duże pióro ze sznurkiem – czurynga, kastaniety oraz flet wyglądający jak zwykła noga od stołu.
Każdemu pokazowi towarzyszyła prezentacja brzmienia danego instrumentu. Na zakończenie usłyszeliśmy dźwięki instrumentu – przypominającego wielki naszyjnik – zwanego strumykiem oraz muzykę wydobywającą się z bębna obręczowego. Towarzyszył mu motyw przewodni z filmu pt. „W pustyni i w puszczy”, czyli  „Rzeka Marzeń”. Dodatkowo chętne dzieci mogły zagrać na wspomnianym wyżej bębnie obręczowym i szczelinowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *