Close

23 lutego, 2023

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku jako upamiętnienie wydarzenia z 1952 roku, gdy w Bangladeszu studenci domagali się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego. W różnych krajach na świecie co roku w szkołach, bibliotekach, przedszkolach i innych instytucjach organizuje się konkursy, zagadki, podejmuje wyzwania dotyczące danego języka. W mijającym tygodniu w naszym przedszkolu dzieci zmagały się z pytaniami, zadaniami, dotyczącymi naszej mowy rodzimej. W ten sposób chcieliśmy zastanowić się przez chwilę, czy nasz język ojczysty sprawia nam jakieś trudności i jakie ciekawostki kryje w sobie. Dzień Języka Ojczystego to dbałość o dziedzictwo kulturowe oraz pamięć o naszej narodowej historii. Dlatego podjęliśmy językowe zadania i przyłączyliśmy się do obchodów tego wyjątkowego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *