Close

16 listopada, 2021

Pracownia Jaszczur & Przyjaciele – patriotycznie

Drugie – w tym roku szkolnym – spotkanie z Panami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele przebiegało w tematyce patriotycznej. Na początek wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie wysłuchaliśmy muzycznej interpretacji „Roty” Marii Konopnickiej w wykonaniu naszych gości. Jaszczur & Przyjaciele przedstawili dzieciom krótką historię rozbiorów państwa polskiego oraz opowiedzieli o życiu Polaków pod zaborami. Usłyszeliśmy również pieśń patriotyczną „Piechota”, a także najważniejsze informacje na temat Józefa Piłsudskiego. Następnie jeden z naszych przedszkolaków został zaproszony do przymierzenia munduru żołnierskiego. Podczas prezentacji zostały omówione wszystkie elementy ubioru wojskowego. Ta piękna lekcja historii i patriotyzmu zakończyła się  wspólnym śpiewem utworu „Przybyli ułani pod okienko”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *