25 października, 2019

Próbna ewakuacja

16 października Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbylitowskiej Górze przeprowadzili w naszym przedszkolu próbną ewakuację. Akcja miała na celu zaznajomienie dzieci z zasadami ewakuacji w razie zagrożenia. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Wszyscy wspólnie zebraliśmy się na placu przed budynkiem. Strażacy zorganizowali przedszkolakom pogadankę na temat zagrożeń i sposobu alarmowania. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki od wewnątrz, założyć kask i maskę. Wspaniałą atrakcją, która zachwyciła wszystkich, była przepiękna tęcza w momencie demonstrowania przez strażaków lania wody prosto z węża, umieszczonego na dachu wozu. Na zakończenie spotkania, strażacy odwiedzili wszystkie grupy w salach, demonstrując wszystkim, jak przebiega ewakuacja rannego za pomocą deski ortopedycznej do transportu poszkodowanego.