Close

4 października, 2021

Spotkanie z policjantami

We wtorek 28 września w Niepublicznym Przedszkolu „Pod Kasztanami” w Zbylitowskiej Górze miało miejsce spotkanie z policjantami. Nasi goście przypomnieli dzieciom zasady funkcjonowania sygnalizacji świetlnej oraz bezpiecznego poruszania się chodnikiem i poboczem. Dzielnicowi mówili o tym, jak powinny zachować się dzieci w przypadku, gdy w nagłej sytuacji zostałyby w domu same. Policjanci wyjaśnili, że nie wolno rozmawiać z osobami obcymi ani przyjmować od nich żadnych rzeczy. Zapytane przez policjantów dzieci wiedziały, jak ważne są pasy w samochodzie, w jaki sposób bezpiecznie wysiadać z auta, kto ma korzystać z fotelików w czasie jazdy. Omówione zostały również sytuacje, gdy dziecko zgubi się np. w centrum handlowym oraz cel zakładania kamizelek odblaskowych, kiedy jest ciemno. Na zakończenie dyskusji Pan Dzielnicowy przypomniał dzieciom numer alarmowy 112 oraz zaprosił przedszkolaków do obejrzenia samochodu policyjnego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *