Close

6 kwietnia, 2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola mogły zapoznać się z tematyką życia osób ze spektrum autyzmu. Wysłuchaliśmy historii  chłopca o imieniu Feliks, który „opowiadał” m. in. o tym, jak reaguje na dźwięki, co dla niego oznaczają słowa; złość i szczęście.

Bohater opowieści – Feliks – wyjaśniał, dlaczego trudno mu nawiązać kontakt z innymi osobami. Chłopiec opisywał również, w jaki sposób wyglądają książki dla osób autystycznych i dlaczego lubi z nich korzystać.  Panie prowadzące zajęcia mówiły o tym, co słyszą osoby z autyzmem, jak szczegółowo odbierają pojedyncze dźwięki, w

jaki sposób osoby autystyczne odczuwają rzeczy, dlaczego mocno naciskają to, czego dotykają.  Dzieci mogły zobaczyć przykładowe piktogramy oraz wypowiedzieć się na temat; jak należałoby zareagować, gdybyśmy widzieli niewłaściwe zachowania w stosunku do

osób z autyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *