Close

20 czerwca, 2024

Wioska Indiańska Fort Wapiti

We wtorek 18 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej. Na miejscu mieliśmy możliwość zobaczyć mnóstwo różnych przedmiotów, używanych przez Indian na prerii – maczugi, łuki, pióropusze, ubrań –  suknie czy koszule wojenne, instrumentów muzycznych – bębny, grzechotki, flety indiańskie. Wysłuchaliśmy opowieści o zwyczajach życia codziennego Indian. Dzieci mogły strzelać z łuku, rzucać włócznią, „łowić ryby”. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym grillem oraz prawdziwym tańcem i pieśnią Indian. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspólny wyjazd oraz zabawę jak również „gospodarzom” za życzliwe przyjęcie w wiosce i przybliżenie nam dawnej kultury indiańskiej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *