Close

25 października, 2019

Wycieczka do Bochni

18 października odbyła się wycieczka do kopalni soli w Bochni. Miała ona na celu rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o metodach wydobywania soli kamienej, według wspłczesnych jak i średniowiecznych metod. Przedszkolaki miały okazję przejść śladami pracy grnika. Jednym z elementw zwiedzania była ,,podrż w czasie” za sprawą wehikułu czasu, ktry teleportował nas do średniowiecznej kopalni. Dzięki holoekranom, dzieci poznały trud pracy grnikw, niebezpieczeństwa i żywioły, z jakimi zmagali się grnicy. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, gdzie spotkaliśmy się z brodatym skarbnikiem. Czas wolny dzieci spędziły na podziemnym boisku, oraz placu zabaw w Komorze Warzyn. Na zakończenie czekał na wszystkich pyszny posiłek. Pobyt w kopalni soli dostarczył wszystkim tyle jodu, co 4 dniowy pobyt nad morzem.

[huge_it_gallery id=”156″]