Close

18 czerwca, 2019

Wycieczka do jednostki Państwowej Straży Pożarnej

13 czerwca odbyła się wycieczka do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, która wzbudziła wśród przedszkolaków duże zainteresowanie. Podczas spotkania dzieci były świadkami przyjmowania zgłoszenia dotyczącego pszczół, które zagnieździły się pod latarnią na jednej z tarnowskich ulic. W trakcie wycieczki dzieci poznały specyfikę zawodu strażaka, przypomniały sobie numer alarmowy, pod który należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa oraz jak należy się zachować podczas rozmowy z dyspozytorem. Wielką frajdą dla dzieci było samodzielne gaszenie ,,pożaru” i zwiedzanie garażu z wozami strażackimi. Ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci. Kto wie, może któryś z naszych przedszkolaków postanowi w przyszłości zostać strażakiem…. ?

[huge_it_gallery id=”151″]